Tandoor.lt – patikimiausi tandyrai Lietuvoje

9 ingr.

1 val.

vidutinis

Jautienos nugarinės kepsnys su grilintomis bulvytėmis ir kukurūzų burbuolėmis

Ko gero, firminį šašlykų receptą Lietuvoje turi dažnas, bet norintiems savo įgūdžius patobulinti, o ir ieškantiems naujų skonių, siūlome keletą originalių šašlykų marinavimo receptų ir dalijamės patarimais, kaip šį patiekalą paruošti dar skaniau.

200 gramų jautienos nugarinės (brandintos)
100 gramų bulvių (naudojome “baby” rūšies)
100 gramų kukurūzų burbuolių (virtų)
80 gramų portabello grybų (1 vieneto)
20 gramų sviesto
20 gramų alyvuogių aliejaus
10 gramų rozmarino (šviežio)
3 gramai levandų druskos
2 gramai juodųjų pipirų (grūstų)

  1. Užsikurkite tandyrą
  2. Jautieną pašlakstykite šlakeliu alyvuogių aliejaus, skabytu rozmarinu. „Portabello“ grybą nusilupkite, galite naudoti peilį arba nuvalyti jį pirštais. Bulvytes pašlakstykite alyvuogių aliejumi. Apverskite grybą ir iš vidinės pusės suimkite dviem pirštais žievelės kraštą, lupkite ir sukite ratu, kol nulupsite visą grybą. Nuluptą „Portabello“ grybą gerai pašlakstykite alyvuogių aliejumi iš abiejų pusių.
  3. Ant įkaitusių grilio grotelių dėkite kepti jautieną, pasukdami 90 laipsnių kampu, kepkite apie 3-4 minutes (apsukite tik vieną kartą, po maždaug 1,5 ar 2 minučių), tą patį darykite ir su kita puse.
  4. Pradėjus kepti jautieną, nepamirškite ant griliaus uždėti „Portabello“ grybo, „baby“ bulvyčių ir kukurūzų burbuolių. Nuolatos pavartydami kepkite apie 8 minutes. „Portabello“ grybui pakepus 5 minutes, uždėkite 5 g sviesto ir leiskite jam ištirpti.
  5. Į dubenėlį sudėkite sviestą, pabarstykite šiek tiek druskos, grūstų pipirų, skabyto rozmarino.
  6. Iškeptą jautieną palikite pastovėti keletą minučių susukę į kepimo foliją.
  7. Kol jautiena „ilsisi“, pjaukite burbuolę į keturias dalis, dėkite į dubenėlį su sviestu, kartu su „baby“ bulvytėmis ir gerai išmaišykite vartydami dubenėlį, leiskite sviestui ištirpti.
  8. Į lėkštės centrą dėkite keptas burbuoles ir bulvytes. Po to į lėkštę dėkite „Portabello“ grybą. Iš folijos išimkite jautieną, dėkite į lėkštę su daržovėmis ir pabarstykite ją levandų druska, šviežiai grūstais pipirais, skabytais rozmarinais.